Skoda Kodiaq 2019 - montaż Premium Car Audio

Montaż nagłośnienia Premium do Skoda Kodiaq 2019

Tworzenie nagłośnienia Premium to nie tylko wymiana sprzętu audio na lepszy. To przede wszystkim cyfrowa obróbka sceny i charakterystyki grania poszczególnych elementów, którą uzyskujemy dzięki wzmacniaczom i procesorom z DSP.

Poniżej przykładowa realizacja odtwarzania i polepszania nagłośnienia w Skoda Kodiaq z 2019r.

Na końcu galerii można znaleźć linki do powiązanych produktów z naszej oferty. Niektóre produkty, z czasem, mogą być zastępowane nowszymi.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

Skoda Kodiaq 2019

Nasz Kodiaq był wyposażony w standardowy system nagłośnienia - 4 głośniki z przodu, 2 głośniki z tyłu, brak subwoofera. Typowy "basic". Całość nagłośnienia była przetwarzana przez fabryczne radio.

Nie jest to zbyt złożony układ więc by go polepszyć w rozsądnych pieniądzach użyliśmy 4-kanałowego wzmacniacza z DSP i aktywnego subwoofera. W przyszłości można jeszcze wymienić głośniki na mocniejsze (fabryczne głośniki były sprawne więc na razie mogły zostać) i wygłuszyć drzwi.

Bez cięcia kabli

Radio fabryczne nie ma gotowych wyjść ani na wzmacniacz ani na sobwoofer. Do podłączenia używamy specjalnych adapterów, jednak żeby nie wcinać się bezpośrednio w instalację auta używamy też przedłużaczy między radiem a instalacją i na niej się podpinamy. W wypadku demontażu sprzętu odpina się przedłużacz i zapina z powrotem oryginalną wiązkę, bez śladu ingerencji.

Wzmacniacz Helix M Four DSP

Dzięki ostatnim osiągnięciom technologii klasy D wzmacniacze te mają niewielkie wymiary, a wyjątkowa wydajność gwarantuje niskie wydzielanie ciepła, co umożliwia bezproblemową instalację w wielu miejscach pojazdu. Modele wielokanałowe serii M dysponują mocą 100W RMS na kanał zarówno przy obciążeniu 4Ω, jak i 2Ω. 

W tym konkretnym przypadku przy układzie głośników 4+2 wybraliśmy wzmacniacz Helix M Four 4-kanałowy z dodatkowym kanałem DSP na aktywny subwoofer.

Subwoofer JBL HUB

JBL HUB jest to aktywny sobwoofer (ze swoim własnym wzmanicaczem) z głośnikiem 28cm, w kompaktowej obudowanie pozwalającej na dyskretny montaż np. pod podłogą bagażnika lub w felgę koła zapasowego.

Sam w sobie jest dość głośny, samodzielnie potrafi wręcz przygłuszyć resztę głośników (dlatego ma pilot do regulacji). Natomiast w układzie ze wzmacniaczem z procesorem dźwięku DSP jesteśmy w stanie wkomponować jego granie tak by był integralną częścią całego nagłośnienia.

Montaż i strojenie

Digital Signal Processing – DSP, to „mózg” każdego samochodowego systemu hi-fi. DSP służy jako „kontroler” dla źródeł dźwięku w samochodzie i kompensuje nieoptymalne miejsca montażu w pojeździe. Dodatkowo zalety dźwięku HiRes w samochodzie pojawią się tak naprawdę tylko w przypadku procesora DSP. Analiza, konfiguracja, przesunięcie czasowe czy pomiar częstotliwości mikrofonem pomiarowym to tylko część funkcji jednego z najbardziej zaawansowanych programów w branży car audio. Wystrojenie wzmacniacza z DSP daje nam możliwość odsłuchu nieodbiegającego od jakości studyjnej czy koncertowej co seryjne nagłośnienie nie jest nam w stanie zapewnić.